Kawitacja ultradźwiękowa
Kawitacja ultradźwiękowa to skuteczna, ciesząca się coraz większą popularnością metoda redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Kierowana jest do osób, które borykają się z nagromadzeniem tłuszczu w miejscach kłopotliwych, takich jak: podbródek, ramiona, okolice kolan, uda, boczki czy brzuch.
Jest to metoda bezinwazyjna, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków w zjawisku kawitacji, czyli implozji komórek. Fale emitowane przez głowicę urządzenia, docierają do komórek tłuszczowych i rozrywają ich błony. Rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów) powoduje ich trwałe zniszczenie. Uwolniony w ten sposób tłuszcz w postaci trójglicerydów wydostaje się na zewnątrz do przestrzeni międzykomórkowej. Około 70% całkowitej ilości trójglicerydów wchłaniana jest poprzez sieć naczyń włosowatych i transportowana do wątroby, gdzie następuje ich rozkład w wyniku procesów metabolicznych. Pozostałe 30% rozkładane jest przez makrofagi – czyli komórki układu odpornościowego.
Po zabiegu wykonuje się drenaż limfatyczny, aby pobudzić metabolizm i ułatwić usunięcie tłuszczu z organizmu podczas zwykłych czynności fizjologicznych takich jak spalanie czy wydalanie. Odpowiednio dobrana częstotliwość fal sprawia, że trafiają one wyłącznie w miejsca z nagromadzoną tkanką tłuszczową, nie niszcząc przy tym tkanek sąsiadujących. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny. Specjaliści kawitację ultradźwiękową nazywają alternatywą dla liposukcji, co odnajduje swoje pokrycie w fakcie, że już po serii 6 zabiegów, wspomaganej dużą ilością płynów, efekty są spektakularne. Zabiegi kawitacji ultradźwiękowej są również skuteczne w terapii cellulitu o typie tłuszczowym i mieszanym.
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, podczas której omawiane są wskazania, przeciwwskazania, ilość oraz częstotliwość zabiegów. Serię dopasowuje się do indywidualnych predyspozycji i oczekiwań klientów.
Wskazania do zabiegu:
- usuwanie tkanki tłuszczowej
- redukcja cellulitu
Przeciwwskazania do zabiegu Cavi-Lipo
- ciąża
- menstruacja
- choroba nowotworowa
- zakrzepowe zapalenie żył
- łuszczyca (w miejscy wykonywania zabiegu)
- stymulator serca i metalowe implanty
- ostre stany zapalne
- cukrzyca
- zaburzenia krzepliwości krwi
- choroby nerek i wątroby
- przepuklina brzuszna
- stosowanie leków sterydowych
- stosowanie aspiryny przed zabiegiem