Manicure

Manicure

Jest to zabieg pielęgnacyjny dla dłoni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zabieg manicure ma na celu poprawę wyglądu naturalnej płytki, by wyglądała schludnie i zadbanie. W czasie zabiegu poprawiamy kształt paznokci, wygładzamy jego powierzchnię i usuwamy nadmiar skórek. W zależności od potrzeb polecamy manicure odżywczy, hybrydowy oraz manicure Japoński.

Manicure klasyczny

To podstawowy zabieg którego celem jest pielęgnacja płytki paznokciowej i skóry dłoni. Wykonany prawidłowo i systematycznie w znacznym stopniu poprawia wygląd naszych dłoni, a dodatkowo wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Podstawą wykonania manicure klasycznego jest usunięcie z płytki paznokciowej skórek oraz prawidłowe ukształtowanie wolnego brzegu paznokcia.

Manicure hybrydowy

To metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się połączenie dwóch doskonale znanych w kosmetyce preparatów- lakieru do paznokci i żelu do manicure. Paznokcie hybrydowe są trwałe i pięknie się prezentują przez dwa-trzy tygodnie. Dodatkowo wyglądają naturalnie, są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje.

Pilnuję czystości i sterylności zabiegów, używając wysterylizowanych narzędzi oraz materiałów jednorazowego użytku. Sterylizacja w autoklawie zapewnia moim klientom 100% gwarancji na to, że nie zakażą się grzybicą, żółtaczką czy HIV podczas wykonywania zabiegów.

Manicure Japoński

To tradycyjny zabieg, który wzmacnia naturalne paznokcie, zasila je krzemionką z Morza Japońskiego, witaminami, pszczelim pyłkiem oraz keratyną.

Zabieg polega na energicznym wcieraniu specjalnej pasty w naturalną płytkę paznokcia. Następnie na  przygotowaną w ten sposób powierzchnię nanosi się warstwę pudru, który zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W celu uzupełnienia odżywczej warstwy, kurację trzeba systematycznie powtarzać, co dwa, trzy tygodnie przez okres pełnego zrośnięcia się płytki paznokcia.

Po manicure Japońskim przyczepność płytki paznokcia jest bardzo ograniczona, dlatego zaleca się przez cztery do pięciu dni nie malować paznokci. Ze względu na wyjątkowo naturalny wygląd paznokci po zabiegu, Manicure Japoński swobodnie mogą stosować zarówno panie jak i panowie.

Manicure Japoński polecany jest szczególnie osobom posiadającym kruchą i łamliwą płytkę paznokcia. Jest też niezastąpiony przy paznokciach rozdwajających się. Głęboko odżywia paznokcie oraz zamyka łuski tworząc naturalną barierę ochronną.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu manicure:

 • grzybica
 • drożdżyca
 • brodawki
 • stany zapalne i alergiczne
 • stany infekcyjne
Zabieg parafinowy na dłonie

Zabieg parafinowy jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni, w okresie jesienno-zimowym, zaleca się go także osobom mających częsty kontakt z detergentami. Parafina zastosowana na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje. Podczas zabiegu oddaje ona ciepło, które następnie wnika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi oraz otwiera pory skórne. Każdy kosmetyk położony pod parafinę będzie się zatem szybciej i głębiej wchłaniał.

Zalety:

 • opóźniaj procesy starzenia
 • w stosunkowo krótkim czasie daje efekt wyraźnej poprawy kondycji skóry
 • przyjemnie rozgrzewa rozluźniając mięśnie i stawy

Działanie:

 • wyraźne wygładza i zmiękcza skórę dłoni
 • nawilża i usuwa miejscowe przesuszenia
 • redukuje drobne zmarszczki
 • skutecznie niweluje niewielkie przebarwienia
 • poprawia stan paznokci

Przebieg zabiegu:

 1. wykonanie delikatnego peelingu dłoni;
 2. nałożenie preparatu odżywczego;
 3. kilkukrotne zanurzenie dłoni e specjalnie przygotowanej i podgrzanej parafinie, aż do osiągnięcia efektu grubej powłoki;
 4. nałożenie rękawic utrzymujących ciepło;
 5. usunięcie parafiny po około 20 minutach;
 6. wykonanie delikatnego masażu dłoni;