Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza jest zabiegiem bezoperacyjnego i trwałego likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą odpowiednich substancji. Obszary ciała poddawane lipolizie to najczęściej: podbródek, ramiona, brzuch i talia, sutki (u mężczyzn), biodra, uda i kolana.

Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowany i bardzo bezpieczny. Lipolizę możemy stosować u pacjentów starszych oraz z chorobami, które dyskwalifikują do tzw. odsysania (liposukcji), jak również u osób bardzo szczupłych.

Dodajmy, że lipoliza nie jest metodą odchudzania, tylko modelowania sylwetki, usuwania miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej. Podobnie zresztą jak odsysanie. W uproszczeniu: lipoliza jest zabiegiem usuwania tłuszczu za pomocą zastrzyków.

Tłuszcz ulega rozdrobnieniu i jest transportowany do wątroby, zużywany do procesów energetycznych, a następnie jako metabolity wydalany z organizmu. Tego typu rozpuszczanie tłuszczu następuje łagodnie i równomiernie, a co najważniejsze - działa w sposób trwały, czyli nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty nigdy już nie powraca. Zaletą tego typu zabiegów jest, oprócz skuteczności, przede wszystkim komfort i olbrzymie bezpieczeństwo dla klienta.